Od 1. září budou moci dlužníci využít Milostivé léto II
Vláda dne 18.5.2022 rozhodla o pokračování tzv. „Milostivého léta", tedy o možnosti splatit exekuce bez úroků. Dlužníci budou stejně jako při tzv. Milo ...
Jedni očkování chválí, druzí zavrhují, a to jak laická, tak i odborná veřejnost. Jeden den se dozvíte, že určitá vakcína byla institucí EMA (Evropská agentura pro léčivé přípravky) schválena coby vhodná a bezpečná, druhý den přinesou zprávy informace o závažných následcích očkování toutéž vakcínou, a to mnohdy horších než při prodělání samotného onemocnění.
A tak lidé, kteří byli očkování první dávkou, mají nyní obavy z dávky druhé a zvažují, zda ji vůbec mají podstoupit. Kromě toho jsou také zmateni z neustále se měnících informací o tom, kdy má druhé očkování vlastně proběhnout. Nejprve to mělo být za 14 – 21 dní, pak najednou byly termíny prodlouženy a poslední zprávy jsou takové, že je možné provést očkování druhou dávkou i dříve. Tak jaká je pravda? Zřejmě taková, že se pokyny operativně mění podle toho, jakým množstvím vakcín naše zdravotnictví právě disponuje. Stejné je to i s osobami, které onemocnění prodělaly – nejprve bylo řečeno, že očkovat se mají nechat nejdříve za 90 dní od nemoci, nyní je možné tuto dobu i zkrátit. Jak se však s tím vším má občan, který je v této věci naprostý laik, vypořádat?
Zmíněné očkování je prozatím pro každého občana České republiky bezplatné a nepovinné. Avšak i to se může změnit. Aktuálně v zemi probíhá rozvolňování restrikcí, ovšem panují obavy před šířením mutace delta /Indie/ i lambda /Peru/. Pandemie tedy není zatím zcela zažehnána. I nadále bude záležet na každém z nás, jak se k situaci postavíme. Obyvatelstvo se opět – jako v každé zásadní situaci – rozdělilo na dva tábory: jedni jsou pro očkování, druzí proti.
K odpůrcům patří zejména osoby, které Covid-19 prodělaly – domnívají se, že získaly dostatečné množství protilátek. Pravdou však je, že nemoc může udeřit opakovaně. I když o ní prozatím moc nevíme, celosvětové zkušenosti za uplynulý rok a půl hovoří v tomto směru jasně.
O tom, jak jednotlivé vakcíny v organismu fungují, bylo již napsáno mnoho, proto se touto otázkou zabývat nebudeme. Jisté je, že vakcinace jistým způsobem zmobilizuje imunitní systém a ten pak dokáže virus včas rozpoznat a spustí obranné mechanismy. Jak dlouho však imunita organismu po vakcinaci potrvá, to ukáže až čas.
Starší generace byly vždy očkovány proti všemu možnému (i třeba proti svému přesvědčení) povinně a bylo to nejspíš správné – spousta závažných onemocnění se u nás podařila vymýtit. O vedlejších účincích se nehovořilo, a proto se nikdo očkování nebál a bral je jako samozřejmost. Informace jsou pro populaci důležité, jenomže když je jich mnoho a ještě si v mnohém protiřečí, člověk se v tom všem ztrácí a stává se velice nedůvěřivým. Takže se nedivme, že se lidé očkování proti covidu obávají.
Co z toho, co se dnes a denně dozvídáme, jsou dezinformace, musí zřejmě posoudit každý sám a podle toho se rozhodnout. Jisté je, že koronavirus není radno podceňovat. A o jeho dopadech na populaci, eventuálně o nežádoucích vedlejších účincích vakcín, se dozvíme teprve z vlastních zkušeností. Koronavirová pandemie je pro celý svět nová a k závěrečným informacím o tomto onemocnění přispěje určitou měrou zřejmě každý z nás.
Autor: PROFEETO
Vláda dne 18.5.2022 rozhodla o pokračování tzv. „Milostivého léta", tedy o možnosti splatit exekuce bez úroků. Dlužníci budou stejně jako při tzv. Milo ...
Do vnějšího připomínkového řízení míří návrh zákona Ministerstva financí, kterým se s účinností od 1. ledna 2023 zvýší roční limit pro povinnou registraci k ...
Jaro je tady…Rašící pupeny a první rozkvetlé rostlinky, včetně jarního sluníčka, nám přinášejí dobrou náladu. Vzduch začíná vonět jinak, všude je slyšet zpě ...